Loading…

Naprawa Podnośników i Windy

Naprawa Podnośników, Serwis Podnośników, Naprawa Podnośnika Koszowego,
Kontakt

Jak łatwo wyczyścić klimatyzację | Samodzielne odgrzybianie i dezynfekcjaFilm krok po kroku pokazuje, jak odgrzybić i wyczyścić samodzielnie jednostkę wewnętrzną klimatyzatora. Usuniesz też groźne bakterie w tym Legionella pneumophila, która powoduje poważne infekcje płuc. Czysty klimatyzator to gwarancja zdrowia domowników i wydajnej pracy urządzenia. Klimatyzacja wymaga czyszczenia kilka razy do roku, a niezbędne minimum to czyszczenie przed i po sezonie.

Dobry środek do dezynfekcji (zabicia bakterii i grzybów) klimatyzacji to podstawa. W filmie użyto dwóch specjalistycznych płynów do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji: Bioclean i Greaseclean które można nabyć w marketach budowlanych.

Przed realizacją filmu skontaktowałem się z producentem płynu Bioclean, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki (wielkie dzięki za wsparcie merytoryczne), jak należy czyścić klimatyzator i uzyskałem cenne wskazówki, dzięki którym proces ten przeprowadziłem poprawnie – efekt możecie obejrzeć na własne oczy.

Ważna uwaga! Film pokazuje czyszczenie tylko jednostki wewnętrznej – w 90% przypadków to wystarczy, aby klimatyzator był sprawny. Jednak jeśli po czyszczeniu urządzenia wewnętrznego uważasz, że wydajność urządzenia wciąż jest niska i że nie jest w stanie wychłodzić pomieszczenia do żądanej temperatury, to oznacza to konieczność wezwania serwisu i prawdopodobnie uzupełnienia czynnika chłodniczego lub innej naprawy.

Take Look to kanał w którym pokazujemy jak dbać o dom i zdrowie. Radzimy jak sprytnie i szybko posprzątać dom, kuchnię, łazienkę i zrobić samodzielnie różne rzeczy w domu.

Kontakt: biuro.takelook@gmail.com

Muzyka: biblioteka audio You Tube

Prawa autorskie zastrzeżone.
Jeśli chcesz użyć fragmentów lub całości filmu zapytaj o zgodę.

Pobrane z Youtube Naprawa Podnośników, Serwis Podnośników w Warszawie. Podnośniki koszowe to niezwykle praktyczne urządzenia służące do podnoszenia ludzi za pomocą platformy lub kosza, a także hydraulicznego ramienia, nasza firma jest w stanie pomagać w naprawie podnośnika koszowego.

Naprawa żurawi hydraulicznych. Żurawie hydrauliczne, w przeciwieństwie do podnośników, przeznaczone są do podnoszenia i przenoszenia materiałów budowlanych. Wykonujemy pełną regenerację podnośników hydraulicznych. Zajmujemy się takimi naprawami siłowników hydraulicznych jak wymiana tłoczyska w Warszawie. Regeneracja siłowników hydraulicznych – najlepsze uszczelniania sprawdzonej polskiej marki.

Kompleksowa naprawa podnośników. Specjaliści zatrudnieni przez Podnośniki.biz.pl zajmują się kompleksowym serwisem podestów ruchomych przejezdnych wolnobieżnych, Stały serwis podnośników koszowych to gwarancja bezpiecznej i efektywnej pracy operatorów zwyżek. Dlatego nasze usługi naprawy oraz konserwacji dostępne są w naszej firmie mobilnego mechanika, mechanika z dojazdem oraz serwisu.

Naprawa podnośników koszowych. Podnośniki.biz.pl oferuje swoim klientom również takie usługi jak serwis podnośników koszowych oraz podestów nożycowych różnych producentów. Naprawy dźwigów. Naprawa dźwigów i sterowników do urządzeń dźwigowych. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie naprawiania dźwigów, Mechanik z Dojazdem.

47 thoughts on “Jak łatwo wyczyścić klimatyzację | Samodzielne odgrzybianie i dezynfekcja

 1. No super tylko jedna jeszcze rzecz ciężko dostępna i raczej niewyjmowalna to wiatrak na min jest zawsze grzyb nie wiem dlaczego grzyby tak uwielbiają się kręcić ale wiatraki są zawsze zagrzybione nawet w chłodni o temp 2-3 C

 2. 4:06 Próbowałem przed czyszczenie klimatyzacji tym preparatem odtłuścić najpierw okap kuchenny by sprawdzić efekt działania 😁 no i co się stało? nic jak to było tłuste tak to po godzinie pozostało tłusssste, w błoto wrzucona stówa na te dwa preparaty 👹 👹 👹Poszukam coś innego, widzałem gdzieś taki płyn w sprayu na Y.T.

 3. Wentylator promieniowy trzeba wyczyścić najlepiej zdemontować.komora wentylatora tak samo do czyszczenie taca ocikowa identycznie nie wszystkie jednostki wewnętrzne łatwo się rozbiera ale aby był 100% czysty tak trzeba

 4. a ja powiem ze lipa…. nie został wyczyszczony wirnik nie został zdezynfekowany,
  na nim też jest przecież kurz i wilgoć, jeśli powietrze jest zasysane przez wirnik i wydmuchiwane dalej to znaczy ze te bakterie i wirusy z parownika również są zasysane i owszem parownik został wyczyszczony zdezynfekowany ale na wirniku już były, i na nim jest kurz (meszkek) i te powietrze z parownika jest zasysane wiec wirnik jest mokry co jest pożywką dla wirusów. wyczyscilismy wszystko oprócz ostatniego etapu na którym już coś było (może mało ale było) i dalej bedzie się namnażac i dmuchane bedzie na nas

 5. Koniec końców wyczyściłem klime tmi środkami z nieprzyjemnego zapachu. Ale. Spray bioclean nie pienił się jak na filmie. Słabo wyczyścił. Po podwójnym spryskaniu lameli smród dalej pojawiał się z klimy. Postanowiłem popsikac płynem z tej niebieskiej butelki na lamele po czym prysnalem samą wodą. Smród zginął zobaczymy na jak długo

 6. Jako osoba zajmująca się czyszczeniem takich klimatyzacji chciałbym przeprosić za ekipę która z panem w chuja leciała. U nas myjemy klimę dodatkowo myjką parową

 7. ŚWIETNY film, dzięki ! Podzielę się jeszcze patentem, który zdradził mi jeden z serwisantów: w codziennym użytkowaniu klimatyzatora warto przed jego wyłączeniem pozwolić mu jeszcze pochodzić 10-15 min na samym nawiewie (bez chłodzenia). Dzięki temu klimatyzator się osuszy skutkiem czego ograniczamy znacznie namnażanie się w nim grzybów, pleśni i innego ustrojstwa, mniej śmierdzi i rzadziej wymaga dezynfekcji. U mnie to się sprawdza znakomicie.

 8. kurcze ale robili mnie balona "serwisanci" kilka psików (gdzie tam 250 ml na odgrzybienie parownika!),opłukanie filtrów, pomiar cisnienia-5-8 minut i po serwisie cena 250 zł :/

 9. Prawie jak profesjonalny serwis. Super filmik. Chciałbym aby choć połowa użytkowników czyściła czasem filtry siatkowe. Jeżeli użytkownik czyści klimatyzacje w przedstawiony sposób powinna służyć długo. Jeżeli jednak serwis jest sporadyczny to zaszlamia się taca skroplin oraz zabija się wentylator dmuchawy. Czyszczenie musi być systematyczne.

 10. Żaden serwis nie wymyje, aż tak dokładnie klimatyzatora. Serwis klimatyzacji nie polega wyłącznie na czyszczeniu tylko co nawet ważniejsze na sprawdzeniu ciśnienia układu i w razie potrzeby nabiciu czynnika.

 11. tylko klimatyzator nie każdy jest taki prosty w obsłudze jak ten – 3 śrubki i wystarczy. Ja mam GE Future, który ma 10 różnych śrubek i zawleczek po ukrywanych, tak że nie wiadomo co trzyma. Oczywiście w instrukcji nie jest nic napisane jak zdjąć obudowę, kwitują to stwierdzeniem "W razie potrzeby wezwij profesjonalny serwis".

 12. Wiele osób pisze nie mało fachowo, że trzeba płukać i niewiadomo co robić. A zwócił ktoś z was uwagę jak jest odgrzybiana klima w aucie ? w wielu autach dostęp jest bardzo trudny, demontaż parownika prawnie niemożliwy, 99% serwisów nawet autoryzowanych wkłada wężyk w odpowiednie miejsce i spryskuje mniej więcej parownik i TYLE ! Uważam że klima na filmiku jest zdezynfekowana OK, można to zrobić lepiej ale nie ma tragedii.

 13. Mam kilka uwag do twojego filmu.
  1) Nic nie powiedziałeś o środkach ochrony osobistej. Okulary rękawice i porządna maska. Rozpylany aerozol z tej chemi jest toksyczny.
  2) Nie osłoniłeś niczym elektroniki znajdującej się po prawej stronie.
  To gotowy przepis na popsucie urządzenia.
  3) Nic nie wapomniałeś o wyczyszczeniu turbiny wentylatora, wyczyszczeniu tacy i odpływu skroplin. Samo namoczenie tacy tym środkiem nic nie daje . Trzeba tacę zdemontować i ciśnieniowo wypłukać. Podobnie sam odpływ , który po kilku latach wygląda jak rura kanalizacyjna.Nie wspomnę już o turbinie oblepionej grzybem .

 14. Super filmik leci sub… Mam pytanie od paru dni zaczołem używać nowego klimatyzatora Daikin do ogrzewania i po dłuższym ogrzewaniu czuć przypalonym plastikiem czy to normalne?

 15. Przydatny filmik, też chcieliśmy sami czyścić, ale jednak bardziej skłaniam się ku ekipie która też zakładała mi klimatyzację, wiem, ze zrobią to o niebo lepiej niż my,a chociażby pokażą pierwszy raz jak to wykonac prawidłowo

 16. Witam, a czy nie powinno się (choćby prewencyjnie) przepłukać parownik? Np kupić zbiorniczek do podlewania kwiatów z pompką ciśnieniową, podstawić jakieś wiaderko od spodu i przepłukać?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!